Reklama
 
Blog | David Němeček

Dětská duše nemá barvu

Spáchali ten nejtěžší hřích. Začali vzdělávat děti z různých kulturních okruhů a ještě se tím chlubí. Trest v podobě silné verbální agrese na sebe nenechal dlouho čekat.

(blíže viz https://www.denik.cz/z_domova/nenavist-k-cizincum-odnesly-deti-na-pamatecni-fotografii-prvnacku-20171106.html). Nebudu zde demonstrovat vlastní znechucení nad tím, že politici převážně mlčí; raději nabízím otevřený dopis kolegům z Teplic.

Pěkný den kolegové,

sice jsme se nejspíš nikdy nepotkali a vzájemně se vůbec neznáme, k tomu, co bych Vám teď rád řekl, však dobrá známost není zapotřebí. Jen s velkým vypětím vlastní fantazie se snažím představit, jak Vám asi je v palbě nenávistných verbálních útoků na Vás a Vaše děti. Moje fantazie je v koncích, když se o totéž pokouším u samotných dětí a jejich rodičů, kteří, hádám, často žijí spořádanějším a společensky prospěšnějším životem, než mnozí autoři nechutných zvolání. 

Vaším proviněním má být, že vzděláváte děti bez ohledu na to, odkud jejich rodiny pochází, nebo v co věří. Nejspíše jste se provinili také tím, že hodnotíte lidi dle jejich individuálních životních příběhů a nikoliv statistických nálepek užívaných při sčítání lidu. Vaše férovost, se kterou dáváte šanci všem dětem, a víra v dětskou duši existující napříč kulturami je konečně Vaším nejtěžším hříchem. Nepíšu Vám proto, abych Vás soudil, sám jsem totiž velkým hříšníkem. Píšu Vám proto, abych Vám řekl: Nenechte se zastrašit a hřešte dál, nejste v tom sami; jen mnohé z nás není tolik slyšet.

S přáním síly, pevných nervů a pěkných podzimních dní, David Němeček.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.
Reklama